Архітектурний стиль регентства і георгіанський стиль
Ці архітектурні стилі в нашій країні чаші визначаються загальним терміном "англійський стиль", але реально представляють собою два взаємопов'язаних стилю - георгіанський і стиль регентства. Назви їм дали дві історичні епохи, що мали місце в суспільно -політичному житті Великобританії.
Георгіанський стиль - загальна назва декількох напрямків в архітектурі, мистецтві та дизайні, що панували в Англії за часів правління чотирьох королів Ганноверського династії, від Георга I до Георга IV, на ім'я яких і був названий стиль. Цей період тривав з 1714 по 1830 рік, георгіанський стиль змінювався і набував різновиди, зберігаючи при цьому незмінними основні риси: гармонію і симетрію форм, прості математичні відносини, багато простору, світла, бліді кольору і витончений декор.
Міські і заміські будинки раннегеоргіанского стилю відображали вплив давньоримської архітектури та палаццо Північної Італії: симетрією і регулярністю розташування вікон по фасаду будівлі, акцентом на високому та багато прикрашеному карнизами і молдингами першому поверсі будинку. Декоративне оформлення фасадів було ознакою багатства і становища в суспільстві: будинки дворян і багатих буржуа були прикрашені складною ліпниною, різьбленням по дереву, складними штукатурними роботами.
Звичайні будинки покривалися фарбою, що виконувала захисну і косметичну функцію: в указах про будівництво житлових будинків рекомендувалися простота і однаковість. Проте архітектори та підприємці, які займалися комерційним будівництвом, все частіше використовували "палацовий" фасад в центральній частині блокованих будинків, що виділявся за рахунок фронтону і пілястр з боків: такий гарний, багато прикрашений фасад значно підвищував вартість будівлі.
Відкриттям позднегеоргіанского стилю був штучний камінь, який можна було відливати, отримуючи різноманітні, красиві, але при цьому відносно недорогі архітектурні елементи: замкові камені з барельєфними особами, молдинги, карнизи. Фасади житлових будинків прикрашалися також ліпними квітковими гірляндами, декоративними панно і розетками.
Сучасні будівельники й архітектори при будівництві будівель в георгіанському стилі воліють ліпний декор з поліуретану: на відміну від штучного каменю, він не створює додаткового навантаження на стіни, але так само довговічний і міцний і дає можливість створення декоративних елементів будь-якої складності. Для створення ефекту цегляних стін у поєднанні з білим фасадним декором зараз можна використовувати термопанелі, лицьовою частиною яких є акуратно покладена клінкерна плитка. Таким чином створюється класичне поєднання, що використовувалося в стилях регентства і георгіанському стилі.
З 1811 по 1830 рік країна правил Георг IV, який до 1820 року був регентом при хворому батькові. Звідси пішла назва періоду - регентство, що поширився також на мистецтво й архітектуру цього часу: не тільки міське, а й заміське будівництво в передмістях і на узбережжі, стало особливо популярним завдяки зростанню замовників із середнього класу. У стилі регентства з особливою вишуканістю відбилися класичні архітектурні напрямки XVIII -XIX століть, а також впливу французької архітектури і дизайну. Вікна стали більш витягнутими в висоту, балкони прикрашалися архітектурними елементами з давньогрецькими і римськими мотивами.
Парадні двері є ключовим акцентом будівлі, її архітектурні елементи - пілястри, фронтон, лиштва - головною прикрасою будинку в стилі регентства.
У регентстве особлива увага приділялася оформленню фасадів: акцент робився на геометрично - точні орнаменти і різьблені візерунки, прикрашені арками віконні прорізи. Головною прикрасою будинку як і раніше була парадні двері, навколо якої зосереджували архітектурні елементи.
За простотою дверних коробок в новогрецької манері ховалася ретельна архітектурна продуманість. З боків двері розташовувалися пілястри або стилізовані молдинги. У моді було невисоке витончене ганок, що спиралося на кручені консолі. Якщо з будинку відкривався мальовничий вид, архітектор додавав терасу або балкон з ліпний балюстрадою з витонченими балясинами, звідки можна було помилуватися природою.
Фасадний декор у стилі регентства, виконаний з поліуретану, додає будинку затишний вигляд, створюючи одночасно відчуття надійності і солідності. На відміну від ліпного декору з штучного каменю, декор з поліуретану простий в установці, що робить його доступним для власника будь-якого будинку. У каталозі готових виробів колекції "Регент-Декор" Ви знайдете широкий вибір різних архітектурних елементів і за допомогою наших консультантів, які володіють великим досвідом в оформленні фасадів, зможете підібрати декор для вашого будинку і замовити проект оформлення фасаду.
Якщо ж Ваша мрія - ексклюзивне оформлення зовнішнього вигляду будинку, ми спеціально для Вас виготовимо архітектурні елементи під замовлення в будь-яких формах і стилістиці.