Літня тераса на дачі
Літня тераса на дачі - це можливість суміщення цілодобового відпочинку на свіжому повітрі з усіма зручностями закритого приміщення. Тут ви будете надійно укриті від дощу в негоду і палючого сонця в спекотний полудень; зможете користуватися улюбленої зручними меблями; а любителі спати і працювати на природі зможуть встановити тут не тільки стіл з комп'ютером, але і ліжко. Водночас, відкрите розташування літньої тераси дозволяє влаштувати під її дахом справжній сад з квітниками, кучерявими рослинами і навіть декоративним фонтаном. У цій статті розповідається про те, як можна облаштувати і прикрасити літню терасу на дачі.
Якщо ви побудувавши або купивши дачу, також вирішили робити вашу терасу з каменю, цегли або бетону, швидше за все, вам буде потрібна допомога професійних дизайнерів і будівельників, так як справа ця серйозна і вимагає спеціальних знань і професійних навичок. Бетонна основа такої літньої тераси - досить масивне будову, яке має бути надійним і стійким. А для додання терасі естетичного вигляду рекомендується прикрасити її кучерявими рослинами та квітами.
Отже, ваша тераса побудована і чекає остаточної обробки. А це вже робота, яку кожен з нас здатний виконати самостійно, відповідно до своїх смаків і уявленням про комфортний відпочинок. Тут ми більш детально розглянемо різні можливості оформлення літньої тераси (або внутрішнього дворика), навчимося створювати огорожі та облагороджувати бетонні кордону будов.
Прийнято вважати, що внутрішній сад є продовженням будинку, де можна тепло і комфортно розташуватися на відпочинок, випити чашку чаю з друзями, зіграти партію в шахи, почитати книгу - іншими словами, відмінно відпочити і розважитися. Літня тераса на дачі формує своєрідний затишний куточок, кімнату без стін, здатну, завдяки особливому, неповторному дизайну, прикрасити будь-який будинок і гармонійно вписатися в загальний ландшафт присадибної ділянки. Найпростіший спосіб прикраси літньої тераси - використання в її оформленні красивих рослин і малих архітектурних форм.
Для початку, слід позначити межі нашої літньої тераси. Такі межі розділять між собою сам внутрішній дворик (терасу) і галявину перед будинком. Використовувати для цього можна найрізноманітніші засоби і матеріали - високу кам'яну (цегляну) кладку уздовж краю тераси, спеціальний бордюр або огорожу з вазонів і клумб. Головне, щоб у підсумку дворик перетворився на оригінальну кімнату, розташовану під відкритим небом.
Якщо ви вибрали варіант внутрішнього дворика, для створення меж вам ідеально підійде споруда бордюру. Огорожа з бордюру допоможе вам створити справжній садок для відпочинку, органічно пов'язаний з житловими приміщеннями будинку. Бордюр можна робити досить високим - до 1-1,5 метрів заввишки. Уздовж нього часто висаджують в ряд фруктові дерева і декоративні кущі.
Дуже красивий і оригінальний бордюр можна отримати, виставивши в ряд десяток великих вбудованих вазонів і ящиків з квітами. Якщо влаштувати в саду клумби з досить широкими краями, можна отримати додаткові місця, де можна сидіти, як на лавках. Крім того, висаджуючи квіти та інші рослини в готових клумбах і вазонах, ви отримуєте безліч додаткових переваг: по-перше, ваш сад буде завжди у вас перед очима, і за ним буде набагато легше доглядати, по-друге, коріння рослин в таких вазонах будуть надійно захищені. У такі клумби і вазони найкраще висаджувати яскраві і сильно пахнуть рослини: жасмин, троянди, запашний горошок, гарденії.
Способи пом'якшити кордону бетонної літньої тераси існують різні. Найбільш ефектним матеріалом для цих цілей є, мабуть, природний камінь. Його краса і благородство незаперечні. Але природний камінь має один невеликий недолік: багато хто знаходить його кілька холодним, жорстким і негостинним. Не кращі якості для літньої тераси на дачі, правда? Згладити несприятливе враження від холодного каменю, як завжди, допоможуть прекрасні рослини. Краще вибирати для цієї мети рослини двох видів - сланкі і з різьбленими листям. Сланкі рослини, як би розповзаючись по поверхні каменя, пом'якшують його жорсткі межі. Бажано підбирати рослини зі світлою і легкою листям. Такими чудовими якостями володіють листя папороті, лаванди, чорнушки, манжетки. При виборі сланких рослин, слід звернути увагу на те, щоб це були світло-і теплолюбні рослини, так як, перебуваючи на поверхні каменя, в сонячні літні дні, вони будуть досить сильно нагріватися разом з ним.
Ми використовували тут сланкі рослини як декораторів. Тепер перейдемо до підлоги тераси. Якщо він вимощений каменем, то між окремими ланками обов'язково залишаться діри, де незабаром оселяться бур'яни. Це простір можна використовувати і для більш корисних рослин. Наприклад, тут можна висадити вербейник, очиток, чебрець, шотландський плавун. Однак попередньо слід переконатися, що ці рослини не будуть тут схильні надмірного механічного впливу (витоптування) і надлишкового поливу, так як вони бояться підвищеної вологості.
Отже, ми бачимо, як, використовуючи невеликий шматочок землі біля будинку, за допомогою стандартних засобів, можна отримати красиве і комфортне місце для відпочинку на відкритому повітрі. Дуже скоро посаджені вами невибагливі рослини акліматизуються і прикрасять своєю яскравою зеленню і тонким ароматом ваше заміське житло.