Красивий ландшафт для ледачих
Власники садових ділянок часто беруться за будівництво та благоустрій своїх угідь, не випливаючи ніякому планом. У результаті через кілька років виявляється, що вдома або господарським будівлям заважають плодові дерева, а грядки і клумби ускладнюють пересування.
А адже щоб створити гарний ландшафт часом зовсім не обов'язково вдаватися до послуг професіонала - досить володіти деяким запасом фантазії. Розпланувавши на папері споруди і грядки - доріжки, позначте, де б ви хотіли бачити дерева і чагарники, а потім уявіть собі, як вони будуть виглядати років через 5-10, коли розростуться. На папері здаються зайвими рослини набагато простіше викреслити, ніж по закінченні декількох років видаляти їх по- справжньому.
Перед тим як остаточно визначитися з етапами майбутніх з благоустрою ландшафту робіт, ще раз уточніть якість грунту на ділянці і продумайте, без яких із запланованих до висадки рослин можна обійтися. Відсівати краще ті, які вимагають особливого догляду і турботи, тобто і вашого часу.
Також не забудьте залишити побільше «повітря» - вільного простору для зведення легкої альтанки або установки збірного тенту, під яким можна подрімати в спеку в шезлонгу або пообідати всією сім'єю літнім вечором.
Завершивши підготовку плану благоустрою, складіть список першочергових робіт - разом з будівництвом це, швидше за все, буде висадка багаторічних рослин. Перед тим як приступити до посадок, позначте «на натурі» кілочками місця, де будуть розташовані найбільші посадки і будови. І ще раз оціните майбутній обсяг робіт.
Готовий план можна розмножити в кілька копій, з тим щоб позначати, які роботи вже виконані, які ще тільки належить виконати, а від яких, можливо, стоїть і відмовитися. Може, від ось цих кущів, які з часів перекриють доріжку так, що по ній не пройдеш з тачкою? І поступово на вашому плані і на ділянці будуть з'являтися будинок, гараж, квітники і клумби, альтанка і фонтан...
Дещо складніше йде справа з розробкою плану ландшафтного благоустрою, якщо ви не починаєте всі роботи з нуля, а придбали ділянку з готовим будинком. У цьому випадку не варто хапатися за все відразу - спочатку просто расчістьте ділянку від рослинності та сміття і придивіться до нього. За результатами спостережень робіть нотатки. Не влаштовує газон (фон для всієї ділянки) - знищіть його спеціальними препаратами (ризикуєте, правда, знищити і чагарники) або ретельно просапайте його. Слід позбутися і від дерев, посаджених занадто близько до будівель або один від одного.
Поки дерева і чагарники розростуться, непривабливі порожнечі між ними можна заповнювати однорічними і багаторічними рослинами - як квітучими, так і немає. Ну а слушні план робіт залежить від того, яким ви ходите бачити свою ділянку.