Рідка деревина
Обробка деревини тривалий і складний технологічний процес. До того ж з дешевого будматеріалу, яким вона була до недавнього часу, деревина перетворилася на цінний будматеріал з високою вартістю. У нинішні часи стали актуальними технології з максимальним використанням відходів деревообробки, що дозволяють замінювати будматеріали з натурального дерева на якісні синтетичні замінники. Таким революційним матеріалом стало «рідке дерево» - полімерний композит з додаванням відходів деревообробки. Рідке дерево створили німецькі вчені на основі подрібненої деревини, органічних або синтетичних модифікаторів і сумішей полімерів. До складу рідкого дерева входить близько 15 різних компонентів з них древо становить від 50% до 70%.. але в деяких деревно- полімерних матеріалах відсоток деревина може становити 90%. Собівартість таких сортів рідкого дерева значно нижче, що позначається на її ринковою ціною. Рідке дерево вважається одним з найбільш чистих екологічних матеріалів. Зазвичай в рідке дерево виробляють у вигляді гранул, які можна розплавити і надати йому потрібну форму. Величезним перевагою цього полімерного матеріалу є те, що його можна роздрібнити на дрібні частини, а потім знову розплавити.
Поєднання компонентів, які входять до складу рідкого дерева дозволяє збіднювати в ньому властивості пластмаси і натурального дерева при цьому матеріал володіє кращими фізичними властивостями, ніж кожний з компонентів окремо. Фізичні властивості готового матеріалу багато в чому залежать від процентного складу деревини і полімерів.
Багато в чому властивості рідкого дерева залежать від доданих в компонент модифікаторів. Наприклад, антисептики служать захистом компонента від грибка і гниття, антипірени від загоряння, гідрофобні модифікатори захищають від вогкості, Так само можуть застосовуватися стабілізатори світла і температури, від механічних пошкоджень, антиокислювачі, сполучні речовини і змащувальні. Ці складові в кінцевому підсумку створюють високотехнологічний компонент, що має дуже високу якість з безліччю корисних властивостей і тривалим терміном експлуатації.
Рідке дерево володіє наступними корисними якостями, водостійкістю, високою механічною міцністю, стійкістю до температурних перепадів в діапазонах від -60 ° С до +80 ° С. Вироби з рідкого дерева мають захист від грибка і гниття навіть при тривалому перебуванні у воді. Рідке дерево володіє водостійкістю і не схильне горінню, стійке до ультрафіолетового випромінювання і ерозії, володіє високими теплоізоляційними і шумоізоляційні властивості, стійке до механічних пошкоджень.
Одним з важливих якостей композиту є можливість виготовлення пустотілого полегшеного профілю. Що дає можливість значно знизити матеріальні витрати і прискорити будівельні роботи. Усередині таких конструкцій можна швидко змонтувати різні комунікаційні системи, а при необхідності ці конструкції вони легко розбираються і зберігаються для подальшого використання.
До профілів з рідкого дерева можна застосувати будь-який з існуючих видів декорування, фарбувати, лакувати, ламінувати пластиком і плівкою, фанеровані шпоном. До профілів застосовується традиційна механічна обробка, різання, шліфування, свердління. Сьогодні вже розроблені і пройшли випробування віконні профілі, їх фізико -механічні характеристики і теплоізоляційні властивості набагато вищі, ніж у подібних конструкцій з натуральної деревини, а собівартість значно нижча і навіть має запас для зниження цін при подальшому розвитку технологій.
До недоліків рідкого дерева в першу чергу можна віднести і ті недоліки, які є у натурального дерева. В умовах підвищеної вологості воно може вбирати вологу і набухати, міняти колір під впливом світла. Але такі недоліки легко усуваються і при використанні готових виробів звичайно особливих проблем не викликають.